Historia

Szkoła Tańca „PASJONAT” powstała w Sochaczewie w czerwcu 2005 roku. Założycielem jest Rafał Karbowiak, który od wielu lat jest tancerzem najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”.
Jako reprezentant Polski brał udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego na całym świecie.  W 2012 roku został sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

„Od najmłodszych lat taniec był moją pasją. Przygodę z tą właśnie dyscypliną rozpocząłem
w wieku 9 lat. Na początku było ciężko. Przez pół roku uczyłem się tańca w grupie początkującej u Państwa Moniki i Waldemara Sakowskich. Nie miałem partnerki i ogólnie byłem zniechęcony. Nagle stała się rzecz nie oczekiwana, która zdecydowała o całym moim późniejszym życiu. Oto dostałem propozycję (promocję) przejścia do grupy zaawansowanej oraz stałą partnerkę. Od tego momentu rozpoczęła się na dobre moja przygoda z tańcem. Pierwsze Mistrzostwo Polski zdobyłem mając niespełna 11 lat (Mistrzostwo Polski Młodzików). Potem moja kariera zaczęła się rozwijać. Udało mi się wywalczyć Mistrzostwo Polski w Juniorach Młodszych oraz w Juniorach Starszych. Dzięki tym osiągnięciom mogłem reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej biorąc udział w Mistrzostwach Świata i Europy, a także na innych dużych imprezach zagranicznych. Postanowiłem wreszcie spróbować swoich sił jako instruktor Tańca, a moim celem jest popularyzacja Tańca Towarzyskiego, jak również i innych form tanecznych. Chcę zaszczepić w młodych ludziach pasję, która pochłonęła całe moje dotychczasowe życie. Jestem przekonany, że mi się to uda.”

Dodaj komentarz